Новини

Контакти

Адреса: вул. М.Леонтовича, 43, м.Тульчин, Вінницька область, 23600
Тел.: директор: 2-33-40
секретар: 2-13-68
Email: school3tulchin@gmail.com

Погода у Тульчині

Погода

Новини


Шевченківськими стежинами

Тарас Шевченко! Досить було однієї людини, щоб урятувати цілу націю.Геній українського народу, видатний поет Тарас Григорович Шевченко зробив неоціненний вклад у світову духовну та літературну скарбницю. Це був перший український поет, який досяг такого рівня. Його довершена творчість й досі сіє зерна добра і світла, палахкотить незгасимим полум’ям проникливої мудрості і безкомпромісної справедливості.

 Не було такої сфери життя українців, якої б не торкнулася творчість великого Кобзаря. У більшості своїх творів поет закликав усі народи тогочасної Російської імперії об’єднатися і боротися проти царизму. Шевченко вірив, що після звільнення від експлуататорів на його рідній землі настане прекрасне, щасливе життя:

І на оновленій землі
   Врага не буде, супостата,
   А буде син, і буде мати,
   І будуть люде на землі.

Без імені Тараса Григоровича Шевченка неможливо уявити українську  літературу, національну культуру і нашу країну взагалі. Творчість великого Кобзаря невмируща. Життя поета можна вважати справжнім мистецьким подвигом, адже усі свої сили він віддавав на порятунок українського народу та української культури. Саме Шевченко відкрив перед своїми співвітчизниками шлях у щасливе майбутнє.

Учні нашої школи – справжні патріоти України. Кожен цінує, поважає і любить усе українське. Тому ми підготували свято, величне і важливе для нашої нації – день народження Тараса Григоровича Шевченка. Уже понад двісті років яскравою зорею його поезія жевріє  в серцях. І ми, як віддані сини та дочки Кобзаря, 9 березня 2016 року провели святковий концерт в актовій залі нашої школі. Це свято – символ, а саме: наша шана та уклін генію українського слова.

 

 

 

 Учні 10-11 класів декламували Шевченкові вірші, що він залишив нам як заповіт. Поезії Тараса торкнулися струн душі кожного присутнього.  Колектив ансамблю молодших класів "Дзвіночки" вразив усіх своїми надзвичайно тендітними і ніжними голосами. Вони,немов соловейки, виспівували рядки з віршів Шевченка, які вже давно стали народними піснями. Та це далеко не весь перелік тих, хто віддав шану поету на цьому святі. Вокальний колектив: учителі та батьки учнів нашої школи- заспівали, а якщо точніше – передали та пережили на сцені кожне слово, кожну ноту шевченківських творів. Складалося відчуття, що ось-ось сам Тарас  Григорович оживе на  портреті  та продекламує безсмертний "Заповіт".

 

  

 Прекрасне свято Шевченкового слова допомогли підготувати наші вчителі: Нестеренко О.А. – заступник директора школи, учитель української мови та літератури, Марчуковська Л.Г.- заступник директора школи, учитель української мови та літератури, Шиманська Л.П.- учитель музичного мистецтва .

Із плином часу українці все більше переконуються в тому, що поезії видатного митця являють собою справжні одкровення, які він висловлював не тільки на адресу минулих і сучасного поколінь, а й на адресу прийдешніх українців. Із часів життя та творчості поета не одне покоління наших співвітчизників звіряло своє життя за його поезіями. Підтвердженням цього є рядки відомої української поетеси Ліни Костенко з вірша під назвою «Кобзареві»:

Кобзарю! Знов до тебе я приходжу,

бо ти для мне – совість і закон…

Кобзарю, знаєш, нелегка епоха,

оцей двадцятий невгамовний вік.

Завихрень – безліч. Тиші – анітрохи…

Прости, що я дрібницями тривожу

твій вічний, твій глибокий сон.

 

Тарас Григорович Шевченко – це вічний вогонь, який ніколи не згасне в серцях українців. А творчість великого Кобзаря – це недоторканна святиня, якою пишаються і дорожать усі наші співвітчизники. Ми - нащадки видатного поета, будемо завжди зберігати у своїх душах той вогник безмежної любові до рідної Вітчизни, який своїми безсмертними творами запалив видатний український поет Т. Г. Шевченко.

Білик Лілія
Президент учнівського самоврядування «Ровесник»
НВК ЗШІ – ІІІ ст..№3 – гімназії ім.. О.С.Пушкіна м.Тульчина

 04.04.2016 | Aдмін

Вернутись назад