Новини

Контакти

Адреса: вул. М.Леонтовича, 43, м.Тульчин, Вінницька область, 23600
Тел.: директор: 2-33-40
секретар: 2-13-68
Email: school3tulchin@gmail.com

Новини


День української писемності та мови.

Щороку 9 листопада відзначається День української писемності та мови.Щороку 9 листопада відзначається День української писемності та мови. Це свято було засновано указом президента  Леоніда Кучми №1241/97 від 9 листопада 1997 року. Його дата - день пам’яті преподобного Нестора Літописця, послідовника  творців слов’янської абетки Кирила та Мефодія.

Учні та вчителі Тульчинського ліцею #3 не залишилися осторонь цієї події.   У закладі було проведено ряд заходів, присвячених рідній мові.

Протягом тижня проводилися тематичні уроки, виховні години, на яких учні поглиблювали свої знання про мову, її розвиток, місце серед інших мов світу.

  9 листопада учителями української мови, зокрема Нестеренко О.А. та Мандриш О.С., для учнів 10 й 11 класів проведено «диктант єдності». 

Для учнів початкової ланки  одинадцятикласники та класоводи підготували усний журнал «Квітни, мово, солов’їна!». Кожна сторінка була цікавою і повчальною.

 Під керівництвом бібліотекаря було організовано книжкову виставку "Мова єднає нас".

  Урок української літератури «З молитвою до мови» провела з учнями вчитель Марчуковська  Л. Г., яка розповіла учням історію виникнення свята і про те, коли його почали відзначати в Україні. Вона також наголосила на тому, що це один із тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частинкою свого великого народу, посіяти у своєму серці хоча б одну зернину любові до рідної мови.

Продовжили Тиждень  слов'янської  писемності декламуванням  віршів про мову.

Швець Анастасія і Дерев'яга Діана, учениці 11 класу, підготували й провели інформаційну хвилинку про становлення української літературної мови для всіх учасників освітнього процесу

  З учнями 8 класу учителем Федорович І. В.  проведено урок – квест з української літератури  з метою виховання в учнів любові до української мови, патріотизму, гордості за свою Батьківщину. Із уст дітей лунали українські пісні, поезії, легенди.

  З метою допомогти дітям зрозуміти, що без рідного слова, без рідної мови нема роду, немає народу, аби збагачувати знання учнів про мову, виховувати почуття любові до материнської мови  з учнями 5 класу Нестеренко О.А та Демченко Г.О  провели мовну вікторину  «Подорож океаном рідної мови».

Федорів Каріна, президент ліцею, підготувала радіогазету " 9 листопада - День української писемності та мови"

Івасюк Вікторія та Чорновол Павло презентували життєвий і творчий шлях Нестора Літописця.

Загалом панувала урочиста атмосфера, під час перерв звучали українські народні та авторські пісні

Переглянути більше фото09.11.2022 | Aдмін

Вернутись назад