Новини

Контакти

Адреса: вул. М.Леонтовича, 43, м.Тульчин, Вінницька область, 23600
Тел.: директор: 2-33-40
секретар: 2-13-68
Email: school3tulchin@gmail.com

Погода у Тульчині

Погода

Новини


Вивчаємо сторінки історії Тульчина

10 листопада у рамках вивчення історії фармакології («Захист Вітчизни») учні 10 класу нашої школи відвідали аптеку по вул. Леонтовича, 17/1 у Тульчині.  Віднедавна в приміщенні аптеки розміщено й експонати музею – свідчення розвитку аптечної справи в нашому місті ще з кінця ХІХ століття.

 Старшокласники із захопленням слухали розповідь наукового співробітника Тульчинського краєзнавчого музею Луценко Г.В. про минуле аптечної справи в Брацлавському повіті. Адже першу письмову згадку про медицину Тульчина знайдено у спогадах Соломона Гройсмана про те, що у 1820 році в приміщенні сучасної стоматологічної поліклініки створена лікарня на 8 палат по 20 ліжок. На її утримання використовувалися пожертви місцевих євреїв-ремісників, купців.

 Учні дізналися, що діючі 3 аптеки в Тульчині в кінці ХІХ – на початку ХХ століття були не лише приватними торгівельними установами, бо провізори (аптекарі) та їх помічники вміли самі приготувати з рослин або органів тварин різноманітні лікарські засоби.

 Також 10-класники із цікавістю розглядали експонати з особистого архіву директора аптеки-музею Зелюка Івана Васильовича: ємності для зберігання еліксирів, сиропів, мазей, паст, лікувальних вин та джерельної води, ступки з товкачиками для виготовлення ліків, ветеринарних засобів, косметичних препаратів, фотографії, енциклопедії та посібники з рецептами лікарських засобів – документальні свідчення розвитку аптечної справи на Поділлі кінця ХІХ – початку ХХ століття.

 На згадку про відвідання музею учні сфотографувалися на фоні картини – подарунка аптеці від місцевого художника С.Довганя.23.11.2016 | Aдмін

Вернутись назад